بازدید کنترل برخورد اتوبوس استان سمنان

بازدید: کنترل برخورد اتوبوس استان سمنان وسیله نقلیه حادثه رانندگی جاده های سمنان پلیس راه سمنان

گت بلاگز اخبار اجتماعی ماه مرگبار جاده‌ها

سردار محمدحسین حمیدی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه شهریورماه پرترددترین و در عین حال پرتلفات ترین ماه سال هست، گفت: در سال های گذشته همواره شهریورماه دارای

ماه مرگبار جاده‌ها

ماه مرگبار بزرگراه ها

عبارات مهم : تصادفات

رییس پلیس راه کشور نسبت به زیاد کردن تلفات حوادث رانندگی در شهریورماه هشدار داد.

سردار محمدحسین حمیدی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه شهریورماه پرترددترین و در عین حال پرتلفات ترین ماه سال هست، گفت: در سال های گذشته همواره شهریورماه دارای بیشترین آمار تصادفات و تلفات حوادث رانندگی بوده و گرچه این آمار از چند سال قبل تاکنون دارای کم کردن نسبی بوده ولی همچنان بیشترین آمار در میان ماه های سال متعلق به شهریور است.

ماه مرگبار جاده‌ها

وی با بیان اینکه در شهریورماه سال 95، 1254 نفر در بزرگراه ها جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل کم کردن داشته ولی همچنان رقم قابل توجهی است که مورد نیاز است رانندگان با توجه بیشتری اقدام به رانندگی کنند.

رییس پلیس راه کشور با بیان اینکه حدود 40 درصد از تصادفات در شهریورماه به علت خستگی و خواب آلودگی رانندگان رخ می دهد گفت: این عنوان نشان می دهد که برنامه ریزی جهت سفر و همچنین استراحت کافی پیش از شروع حرکت می تواند سهم زیادی در کم کردن تصادفات رانندگی شهریورماه داشته باشد.

سردار محمدحسین حمیدی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه شهریورماه پرترددترین و در عین حال پرتلفات ترین ماه سال هست، گفت: در سال های گذشته همواره شهریورماه دارای

حمیدی انحراف به چپ و سبقت غیرمجاز در مسیرهای دو طرفه را دو عامل دیگر وقوع تصادفات مرگبار رانندگی در شهریورماه اعلام کرد و گفت: این دو تخلف از جمله تخلفاتی است که پلیس با جدیت و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد خواهد کرد.

وی با اشاره به گرمای تابستان اظهار کرد: شهریور، ماه نهایی تعطیلات تابستانی هست. از این رو هرچه به روزهای آخر آن نزدیک می شویم حجم سفرها نیز زیاد کردن می یابد. از سوی دیگر گرمای هوا نیز باعث می شود تا راننده سریعتر احساس خستگی کند، بنابراین توصیه ما به شهروندان این است که حتما تلاش کنند تا سفرهای خود را به روزهای نهایی تابستان موکول نکرده و حتما با استراحت کافی و هوشیاری اوج پشت فرمان بنشینند.

رییس پلیس راه کشور با اشاره به غذای رانندگان نیز گفت: متاسفانه بسیاری از رانندگان به خورد و خوراک خود توجه ندارند. غذاهای چرب و سنگین از جمله مواردی است که باعث می شود که بدن سریعتر احساس خستگی و خواب آلودگی کند، بنابراین مصرف چنین غذاهایی پیش و در حین سفر توصیه نمی شود.

ماه مرگبار جاده‌ها

واژه های کلیدی: تصادفات | رانندگی | شهریورماه | احساس خستگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs