بازدید کنترل برخورد اتوبوس استان سمنان

بازدید: کنترل برخورد اتوبوس استان سمنان وسیله نقلیه حادثه رانندگی جاده های سمنان پلیس راه سمنان

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خاموشی‌ها تا آخر تابستان ادامه دارد / سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که بر اساس قول وزارت نیرو، زمان‌بندی خاموشی‌از روز شنبه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

خاموشی‌ها تا آخر تابستان ادامه دارد / سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس: خاموشی ها تا آخر تابستان ادامه دارد

عبارات مهم : انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که بر اساس قول وزارت نیرو، وقت بندی خاموشی از روز شنبه اطلاع رسانی خواهد شد.

اسدالله قره خانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه قطعی برق و خاموشی های ایجاد شده است اعتراضات زیادی را در کشور ایجاد کرده هست. این عنوان صرفا یک خاموشی راحت نیست بلکه آثار و تبعات اقتصادی، روانی و اجتماعی دارد و می تواند اسباب مخاطرات یا خساراتی را فراهم کند به عنوان نمونه ممکن است فردی در وقت قطعی برق در آسانسور گیر کند یا تراکنش بانکی متوقف شود و باعث ایجاد خسارت شود یا معامله ای فسخ شود و یا مشکلاتی جهت پمپ بنزین و چراغ راهنما به وجود بیاید.

خاموشی‌ها تا آخر تابستان ادامه دارد / سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس

وی اضافه کرد: به عنوان نمونه در خط تولید که مواد اولیه را می ریزند اگر برق قطع شود در صورتی که برق اضطراری نباشد ممکن است مواد اولیه از بین برود و خسارت شدید ایجاد شود و کار کارخانه مختل شود، همچنین به علت برق دار شدن چاه ها، کشاورزی ممکن است معطل بماند که البته این امر قابل مدیریت کردن است و نیروگاه ها و خطوط برق کل کشور از طریق دیسپچینگ در پایتخت کشور عزیزمان ایران قابل رویت و مدیریت هست. ضمن اینکه اصل بر این است که سیستم های هوشمند، کنتور و خطوط شبکه توزیع هوشمند به کار برده شود که قطعی برق به صورت فله ای اتفاق نیفتد و پارک ها، معابر، منزل ها و کارخانه ها یک باره برق ارزش قطع نشود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه قطعی برق خانگی باید آخرین مرحله باشد، اظهار کرد: اگر سیستم برق هوشمند باشد این عنوان قابل کنترل هست، ضمن اینکه این مساله حتما باید به اطلاع مردم برسد. ما در این رابطه قانون داریم، حتی بعضی از کارخانجات که تولیدات ارزش وابسته به تابستان است خسارات سنگینی می بینند که دولت ملزم به پرداخت خسارت به آنهاست گرچه مردم این را طلب نمی کندند و صرفا می خواهند بدانند خاموشی چه وقت اتفاق می افتد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که بر اساس قول وزارت نیرو، زمان‌بندی خاموشی‌از روز شنبه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

قره خانی با بیان اینکه طبق قول وزارت نیرو وقت بندی خاموشی ها از روز شنبه اطلاع رسانی خواهد شد، اظهار کرد: به علت کم کردن نذورات هوا ما ۴۰۰۰ مگاوات برق آبی را نداریم و در کنار آن زیاد کردن مصرف را شاهد هستیم، ضمن اینکه سرمایه گذاری مورد نیاز جهت تولید نیروگاه ایجاد نشده و دولت در بازپرداخت برق تولیدی به شرکت های شخصی خلف وعده داشته هست. علاوه بر این موزیک حرکت به سمت انرژی های تجدیدپذیر کند شده است در حالیکه اگر به سمت انرژی تجدیدپذیر برویم به علت آنکه مدت بهره برداری آن کوتاه است در سال آینده این دغدغه را نخواهیم داشت ولی متاسفانه وزارت نیرو در این زمینه ضعیف عمل کرده است.

این نماینده مجلس در آخر تاکید کرد که خاموشی ها تا آخر تابستان مهمان مردم است.

بهرام نیا: مجبور هستیم در سطح کشور خاموشی هایی داشته باشیم

حسن بهرام نیا در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به لزوم اعلام وقت قطعی برق به شهروندان ،اظهار کرد: در جلسه روز سه شنبه کمیسیون انرژی که با حضور وزیر نفت برگزار شد این عنوان مطرح شد. قرار شد از این بعد اطلاع رسانی انجام شود. امروز عرضه و تقاضا در حوزه نفت با یکدیگر برابری نمی کند و تواضع در این حوزه وجود ندارد. به طوری که حدود ۴۰۰۰ مگابایت تولید برق آبی ما کم کردن یافته است و این کمبود باید جبران شود. لذا مجبور هستیم در سطح کشور خاموشی هایی داشته باشیم.

خاموشی‌ها تا آخر تابستان ادامه دارد / سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس

وی در ادامه بیان کرد: وقت خاموشی ها باید به شهروندان اعلام شود تا مردم برنامه ریزی مورد نیاز را جهت انجام کار های خود داشته باشند. در درجه اول باید در این زمینه ساختن فرهنگ شود که این کار از طریق صدا و سیما در حال انجام شدن است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که بر اساس قول وزارت نیرو، زمان‌بندی خاموشی‌از روز شنبه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

واژه های کلیدی: انرژی | کمیسیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs