بازدید کنترل برخورد اتوبوس استان سمنان

بازدید: کنترل برخورد اتوبوس استان سمنان وسیله نقلیه حادثه رانندگی جاده های سمنان پلیس راه سمنان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی واکنش کدخدایی به بخشی از صحبت رئیس‌جمهور در ۲۲ بهمن

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه اصل ۵۹ قانون اساسی مربوط به اعمال اختیارات قوه مقننه هست، نسبت به بخشی از صحبت رییس‌جمهور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تصویر العمل نشا

واکنش کدخدایی به بخشی از صحبت رئیس‌جمهور در ۲۲ بهمن

واکنش کدخدایی به بخشی از صحبت مدیر جمهور در ۲۲ بهمن

عبارات مهم : قانون

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه اصل ۵۹ قانون اساسی مربوط به اعمال اختیارات قوه مقننه هست، نسبت به بخشی از صحبت رییس جمهور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تصویر العمل نشان داد.

به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در کانال تلگرامی خود در رابطه با بخش هایی از صحبت رییس جمهور در ۲۲ بهمن ماه چنین نوشت:

«بسمه تعالی

واکنش کدخدایی به بخشی از صحبت رئیس‌جمهور در ۲۲ بهمن

ایضاح!

روز ۲۲ بهمن در گرماگرم حضور پرشور مردم در راهپیمایی تجدید بیعت با آرمانهای امام و انقلاب، مدیر جمهور محترم در بخش نهایی صحبت خود نکاتی را بیان کردند که تصویر العمل هایی سریع را در بر داشت. بعضی مردم همانجا به من اعتراض کردند، و شورای نگهبان را بابت تایید بعضی نامزدها سرزنش، که البته من از نظر جمعی شورای نگهبان دفاع کردم. و بعضی دیگر پرسش می کردند که ضرورت طرح بحث انتخابات آن هم حدود دو سال مانده به برگزاری انتخابات به وسیله مدیر جمهور محترم چیست؟ که صد البته جهت این بخش من هم پاسخی نداشتم.

ایشان فرمودند برگزاری انتخابات عامل ادامه حیات جمهوری اسلامی در ۳۹ سال گذشته بوده و ادامه دادند: از شورای نگهبان و سایر دست اندرکاران و نهادها می خواهم راه انتخابات را سهل کنند.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه اصل ۵۹ قانون اساسی مربوط به اعمال اختیارات قوه مقننه هست، نسبت به بخشی از صحبت رییس‌جمهور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تصویر العمل نشا

با این گزاره من نیز موافق هستم ولی به شرط آنکه سهم هر کدام از نهادها جهت این تسهیل روشن شود و همه نهادها خود را در هر شرایطی ملتزم به اجرای آن بدانند. سهم دولت در تهیه لوایح قانونی، سهم مجلس در تصویب قوانین کارآمد، سهم وزارت کشور در اجرای صحیح و بالاخره سهم شورای نگهبان در اجرای دقیق نظارت بر انتخابات مورد نیاز است به خوبی تبیین و از سوی همه پذیرفته شود. نه اینکه هر وقت نتیجه انتخابات به نفع ما بود آن را بپذیریم و در غیر این صورت به آن اعتراض نماییم. به خوبی در سال ۸۸ خاطرمان است که چگونه بعضی قانون را نادیده گرفتند و همه پرسی و رفراندم انتخابات را برنتابیدند و شیرینی انتخابات آن سال را به دهان همین مردم تلخ کردند. آیا در آن سال چهار صد نفر رای نداده بودند؟ بگذریم که بعضی از آن افراد اکنون در دولت جناب روحانی حضور دارند.

اکنون که مجلس محترم در حال بررسی کارشناسی قانون انتخابات هست، امیدواریم هر چه سریعتر به مرحله نهایی برسد تا ابهاماتی که در این قوانین وجود دارد و اینجانب از سالها قبل برآن تاکید کرده ام، برطرف شود و باعث اجرا و نظارت هر چه براق تر انتخابات شود.

رییس جمهور محترم همچنین پیشنهادی را مطرح فرمودند که به نظر می رسد کارشناسی نشده باشد چون که کاربرد اصل ۵۹ جهت همه آشنایان به حقوق اساسی معلوم است و نیاز به بحث زیاد ندارد. اصل ۵۹ مربوط به اعمال اختیارات قوه مقننه هست. شاید آقای مدیر جمهور با مهم دیگری آن را اشتباه کرده اند! البته باید بدانیم که قانون اساسی ظرفیت های متنوعی در حوزه های مختلفی دارد که ما هم نگرانیم آیا این ظرفیت ها به درستی به کار گرفته نمی شوند. به عنوان نمونه آیا نباید پرسش و استیضاح در رویکرد مجلس محترم وجود داشته باشد. فارغ از نتیجه، شاید پرسش از مقامات اجرایی این وقت را جهت آنها بوجود آورد تا بعضی دلائل کمبودها و احیانا ناکارآمدی ها را، بدون توجه به پرسشها سیاسی توضیح دهند و مردم نیز از پرسشها موجود مطلع شوند.

واکنش کدخدایی به بخشی از صحبت رئیس‌جمهور در ۲۲ بهمن

ما معتقدیم قانون اساسی مجموعه ای واحد و به هم پیوسته است که تمام اصول آن باید به وسیله مقامات و مسئولین کشور رعایت شود و بی اعتقادی به بخشی از آن به تعبیر رییس جمهور محترم، افراد را از مدار انقلاب خارج می کند و آنهایی که پیاده شدند به علت همین عدم اعتقاد و التزام به قانون اساسی بوده و لاغیر. آنهایی که پیاده شدند به علت آن بود که قانون اساسی را تفسیر به رای نموده و اعلام می کردند بعضی از اصول آن را قبول ندارند. شورای نگهبان این نظر شما را که نظر صحیحی نیز است اجرا کرده است و جنابعالی هم تایید می فرمایید آنان که به قانون اساسی اعتقاد و التزام ندارند، انقلابی نیستند و نمی توانند در پست های سیاسی قرار گیرند. جمله ای منسوب به انیشتین است که می گوید: آنان که گاهی به نعل می زنند و گاهی هم به میخ، سرانجام چکش واقعیت روی انگشتان آنها می خورد. امید آنکه در اجرای قوانین و مخصوصا قانون اساسی از این افراد نباشیم.»

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه اصل ۵۹ قانون اساسی مربوط به اعمال اختیارات قوه مقننه هست، نسبت به بخشی از صحبت رییس‌جمهور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تصویر العمل نشا

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | نگهبان | انتخابات | رییس جمهور | قانون اساسی | نتیجه انتخابات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs