بازدید کنترل برخورد اتوبوس استان سمنان

بازدید: کنترل برخورد اتوبوس استان سمنان وسیله نقلیه حادثه رانندگی جاده های سمنان پلیس راه سمنان

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران مرکز فتنه 88 بود / فرهاد رهبر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر در هر واحد دانشگاه آزاد اسلامی حداقل یک نفر پیدا شود که بتواند در برابر هر گونه فتنه‌ای که در کشور جریان می‌یابد، بایستد، باید

دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران مرکز فتنه 88 بود / فرهاد رهبر

فرهاد رهبر: دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران مرکز فتنه 88 بود

عبارات مهم : آموزش

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر در هر واحد دانشگاه آزاد اسلامی حداقل یک نفر پیدا شود که بتواند در برابر هر گونه فتنه ای که در کشور جریان می یابد، بایستد، باید با آن مقابله کند و قطعا موفق هم می شود.

به گزارش ایسنا، دکتر فرهاد رهبر امروز در شانزدهمین همایش سراسری هم اندیشی دبیران استادان دانشگاه های سراسر کشور که در مشهد برگزار شد، در پاسخ به سوالی مبنی براینکه اگر فتنه ای نظیر فتنه سال 88 در کشور رخ دهد، چند درصد از مدیران دانشگاه آزاد می توانند در برابر آن بایستند و مانع نفوذ بیگانگان شوند، اظهار کرد: عدد و رقم نمی شناسم ولی اطمینان می دهم که “سیاهی لشکر نیاید به کار، یکی مرد جنگی به از صد هزار”؛ در فتنه 88 که مرکز آن دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران بود، ما نیز لشگری نداشتیم که در برابر آن بایستد ولی همان تعداد اندکی که حضور داشتند، توانستند فتنه را سرکوب کنند، بنابراین اگر در هر واحد دانشگاه آزاد اسلامی حداقل یک نفر باشد که بتواند در برابر فتنه بایستد، باید با آن مقابله کند و قطعا موفق خواهد بود.

دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران مرکز فتنه 88 بود / فرهاد رهبر

وی با تاکید بر اینکه اکنون دوره خشکسالی در دانشگاه آزاد اسلامی است و دوران پرآبی دانشگاه چندسال گذشته بود، ادامه داد: طی سال های گذشته چند درصد از شهریه های دانشجویی به بودجه فرهنگی دانشگاه تخصیص داده شده است می یافت، ولی اکنون شرایط مالی دانشگاه در اوضاع نابسامانی قرار دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به دبیران استادان دانشگاه های کشور، گفت: رکن مهم دانشگاه ها جهت ساختن و سازندگی جامعه اساتید هستند، آن ها نقش مهم را جهت خدمت به مردم در کشور ایفا می کنند لذا اگر بخواهیم دانشگاه ها نقش مهم خود را که حل پرسشها مردم و جامعه است را با علم و دانش و فناوری حل کنند، باید به آموزش درست اساتید توجه داشته باشید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر در هر واحد دانشگاه آزاد اسلامی حداقل یک نفر پیدا شود که بتواند در برابر هر گونه فتنه‌ای که در کشور جریان می‌یابد، بایستد، باید

رهبر با اعلام اینکه طی چندسال گذشته حدود 70هزار استاد به وسیله شما دبیران آموزش دیده اند و 3هزار دوره آموزشی جهت آنان برگزار شده است هست، اضافه کرد: این انتقال تجربه ای که شما دبیران به اساتید انجام می دهید بسیارموثر هست، ولی مساله بر سر این است که شما توانسته اید جهت چه آسیب ها و کاستی هایی راه حل پیدا کنید و اساتید را با آن ها آشنا سازید. این که 70 هزار استاد آموزش دیده اند و سه هزار دوره آموزشی برگزار شده است هست، ملاک نیست بلکه باید دید که چه اثر بخشی در اساتید داشته است.

وی با اشاره به شانزدهمین هم اندیشی دبیران استادان دانشگاه های کشور، تاکید کرد: هر مجموعه ای که مسئول برگزاری این گردهمایی هست، باید سازوکاری طراحی کند که میزان اثربخشی دبیران با شاخصی معین تعیین شود و یک آسیب شناسی صورت گیرد تا براساس آن برنامه ریزی گردد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به این که محصول اساتید، دانشجویان آنان هستند که وارد جامعه می شوند، بیان کرد: دانشجویان حاصل تربیت اساتید هستند ولی آیا اساتید ما توانسته اند فرهنگ اسلامی ارق دینی و ملی را به دانشجویان خود طی دوره تحصیلشان در دانشگاه نهادینه کنند. تا چه اندازه در لحاظ رفتاری در دانشجویان ما دینداری، ترق ملی، خودباوری، خلاقیت و ابتکار افزوده شده است هست.

دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران مرکز فتنه 88 بود / فرهاد رهبر

رهبر اضافه کرد: استاد اگر به انسانی که سرشار از روحیه خدمت ملی هست، تبدیل شود، می تواند این صفات را نیز به دانشجویان خود انتقال یافته کند. لذا اساتید باید مدافع خلاقیت در دانشگاه ها باشند تا بتوانیم دانشگاه ها را از آموزش محوری به خلاقیت محوری تبدیل کنیم.

وی با بیان این که طی چند سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی بر روی آسیب های اجتماعی تاکید داشته اند، گفت: امروز چه تعداد از اساتید ما با آسیب های روز جامعه آشنا هستند؟ و شما دبیران تا چه اندازه توانسته اید اساتید را با این آسیب ها آشنا کنید؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر در هر واحد دانشگاه آزاد اسلامی حداقل یک نفر پیدا شود که بتواند در برابر هر گونه فتنه‌ای که در کشور جریان می‌یابد، بایستد، باید

وی خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که اساتید به آن افتخار می کنند این است که ما شاگرد پروری نمی کنیم؛ در گذشته شاگردان به رزومه استاد خود افتخار می کردند و اساتید نیز به تعداد شاگردانی که تربیت می کردند، مفتخر بودند، لذا باید به عنوان شاگرد پروری توجه خاص شود و اینکه چقدر اساتید جهت دانشجویان وقت می گذارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این که ارتباط بین استاد و دانشجو قطع شده است هست، افزود: در رابطه استاد و دانشجویی، ارتباط استاد و شاگردی، سیستماتیک و زانو زدن دانشجو نزد استاد ارتباط صحیحی تلقی نمی شود. این عنوان پایه هر نظام آموزشی هست، لذا وظیفه شما دبیران هم اندیشی استادان دانشگاه های کشور است که به اساتید بیاموزید که نسبت به پرسشها اطراف خود بصیرت داشته باشند و برون داد آن را به دانشجویان خود و جامعه انتقال یافته سازند.

دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران مرکز فتنه 88 بود / فرهاد رهبر

فرهاد رهبر همچنین در آخر گفت: این که فکر کنید مسئولان همه چیز را می دانند و همه ابزار را در اختیار دارند، اشتباه بزرگی هست، شما دبیران استادان دانشگاه ها به عنوان یک مجموعه بزرگ، نقش مهمی در تصمیم سازی دارید. امروز حدود 300 نفر از شما در این نشست حضور دارند و اگر این جماعت نتوانند کاری کنند، باید درب آموزش عالی را تخته کنند.

واژه های کلیدی: آموزش | اسلامی | آموزشی | دانشگاه | دانشجویان | انقلاب اسلامی | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs